Výhody systému Jansen


Švýcarská společnost Jansen vyrábí trubky a profily z termoplastu už více než 50 let. Produkty Jansen jsou synonymem kvality, spolehlivosti, bezpečnosti a efektivity.

Placeholder

Odolnost proti vnikání vzdušného O2 (kyslíku) do topné vody

Celoplastová potrubí musí být podle evropské normy vícevrstvé (5x), přičemž jednou vrstvou je EVOH což je v našem případě obdoba chemické ochrany, která se používá v potravinářství.

Odolnost vůči možnému poškození roztažnosti betonu

To znamená, že topný beton a to klasický či anhydritový se u podlahového topení vždy
rozpíná. Proto musí mít potrubí takové vlastnosti, kterým tato roztažnost nevadí. Tedy CELOPLASTOVÉ.V našem případě je to speciální materiál PE-RT ale může být i PB nebo PEX – vždy pětivrstvý.

Zásadní chybou je použití potrubí METALOPLASTOVÝCH trubek či jiné obdoby tvořené hliníkovým jádrem. Tato potrubí jsou určena ZÁSADNĚ pro připojování otopných těles nejkratší cestou a to ještě v tepelné izolaci.

V podlahovém topení se před betonáží tváří jako mechanicky odolné. Po zabetonování a nahřátí topného betonu není hliník tak pružný aby kompenzoval svou odlišnou roztažnost od betonu. V prvním případě se poruší – zejména ve všech ohybech potrubního systému odolnost vůči difuzi kyslíku.

V druhém případě může dojít k mechanickému poškození tohoto polokovového potrubí. Je to potrubí, které patří do kategorie trubek kovových a ne plastových. Podle toho je potřebné s nimi zacházet. Podle informací např. v USA je jejich užití pro podlahové topení zakázáno. Pouze české velkoobchody v záchvatu nutnosti prodat cokoli tuto závažnou závislost NEROZLIŠUJÏ, navíc když plasto-hliníková trubka je levnější.


Placeholder
Placeholder

Schopnost precizní montáže systému podlahového topení

U plasto-hliníkové trubky je to velmi nesnadné – do betonu prostě nechce.

Kontakt