Podlahové vytápění


Nedílnou součástí současného moderního bydlení je teplovodní podlahové vytápění. Přesvědčí Vás svým mírným sálavým teplem a útulným domácím pocitem po celou topnou sezonu.

Žádné jiné topení se ve skutečnosti tak neblíží ideální představě tepelné pohody jako podlahové vytápění. Navíc účinná ekvitermní regulace dokáže zkrátit reakční časy systému, takže plynule reaguje na výkyvy vnějšího počasí.

Kromě toho jsou podlahové vytápěcí systémy,které používají nízké teploty topné vody, předurčeny pro kombinaci s ekologicky šetrnými a ekonomicky účinnými zdroji tepla,jako jsou nízkoteplotní plynové kondenzační kotle a alternativní zdroje energie , zejména tepelná čerpadla a solární systémy.

Podlahové vytápění znamená interier bez rušivých otopných těles.Při tom volba podlahových krytin je velmi široká od dřevěných krytin , plovoucích podlahovin až po koberce,korek či keramiku.

Zdravé klima ve vnitřních místnostech,zejména eliminace víření prachu a vzniku suchého vzduchu.

Šetření k životnímu prostředí, zejména při využití tepelných čerpadel případně solárních systémů je teplovodní podlahové vytápění nejvhodnějším řešením.

Nižší provozní náklady jsou samozřejmostí.

Podlahové vytápění se řadí spolu se stěnovým a stropním vytápěním do skupiny velkoplošného vytápění. U velkoplošného vytápění tvoří otopnou plochu obvykle některá ze stěn ohraničujících vytápěný prostor – strop, stěna či podlaha. Velkoplošné vytápění umožňuje sdílet teplo do vytápěného prostoru převážně sáláním. Podíl tepelného toku sáláním u stropního vytápění je zhruba 80 %, u stěnového 65 % a u podlahového 55 %, přičemž konstrukční provedení otopné plochy může být různé – teplovodní nebo elektrické, akumulační nebo přímotopné.


Podíl tepelného toku sáláním pro různé druhy vytápění


Topná tělesa
10%
Podlahové vytápění
55%

Teplovodní podlahové vytápění je pro svůj nižší teplotní spád vhodné využít při zapojení s nízkoteplotním zdrojem, jako jsou tepelná čerpadla, kondenzační kotle, solární systémy.

Kontakt